TAC, 10 Kasım’da ATATÜRK’ü Saygı, Sevgi ve Özlem ile Andı

 

Büyük Kurtarıcımız, Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk, aramızdan ayrılışının 79. yıldönümünde, okulumuz Matematik Bölümü öğretmenlerimizin rehberliğinde, bu çok özel ve anlamlı gün için hazırlanan program ile anıldı. Atatürk’ün yalnızca ülkemiz ve milletimiz için değil tüm insanlık için ne kadar önemli olduğunun vurgulanmaya çalışıldığı bu ölüm yıldönümünde, ona olan derin saygı ve sevgi çeşitli etkinliklerle sergilendi.

 

Mustafa Kemal Atatürk’ü anma töreni saat 09.05’te bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlamıştır. Tören, Okul Müdürümüz Günseli Yüksel’in Atatürk’ün düşünce ve ideallerini vurgulayan konuşmasıyla devam etmiştir. Törende; 11-C sınıfı öğrencileri, ünlü şair Attila İlhan’ın “Mustafa Kemal” adlı şiiri duygulu bir şekilde seslendirmişlerdir. Mustafa Kemal Atatürk’ün Türk milletini her anlamda daha ileriye taşımak için yapmış olduğu reformları içeren bir video gösteriminin ardından “Düğmeler” adlı tiyatro oyunu, programa anlam katarak izleyenleri oldukça etkilemiştir. Okulumuzda yer alan yabancı uyruklu öğretmenlerimizle yapılan röportajda; Mustafa Kemal Atatürk’ün karakteri ve milletimiz için yaptığı yenilikler gözler önüne serilmiştir. Program, her sınıf düzeyinin temsilen öğrencilerin seyircilerin arasından gelip Atatürk’ün bazı özdeyişlerini söylemeleri ve giydikleri t-shirtler ile sahnede “M. Kemal Atatürk’ü oluşturacak şekilde yerlerini almaları ile devam etmiştir. Öğrenciler tarafından beğeni ile karşılanan müzik dinletisi ile program sona ermiştir. 

 

Uluslararası anlayış, iş birliği ve barış yolunda çaba göstermiş Türkiye Cumhuriyetinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e bir kez daha minnettarlığımızı sunuyor, Atamızı saygı, sevgi ve özlem ile anıyoruz!..