Okul Kulüpleri, hayatın provasının yapıldığı sahnelerdir.

 


Eğitim sisteminin temel amacı, öğrenciyi yaşama hazırlamaktır. Sistem bu amacına öğrenciyi gerekli bilgiyle donatarak, yeteneklerini keşfetmesine ve geliştirmesine yardım ederek ulaşır. Eğitim yaşamı boyunca yapılan sosyal etkinlik ve kulüp çalışmaları ise öğrencinin bilgilerini deneyime dönüştürmesine olanak tanır. TAC’de  öğrenciler her yıl bir kulübe katılır ve mezun oluncaya kadar en az bir kez de olsa, “sosyal servis kulübü”nde yer alırlar.

 

Kulüp etkinliği öğrenciler için zorunlu olsa da öğrenciler bu seçimlerinde zorluk çekmezler; çünkü kendilerine sunulan çok fazla seçenek arasından mutlaka keyifle çalışacakları bir kulüp ya da sosyal sorumluluk komitesi bulabilirler.

 

 

Sosyal etkinliklerle öğrenciler, dayanışma ve paylaşım gibi değerleri pekiştirir, toplum hizmetlerin önemini, organizasyon tekniklerini ve demokratik yaşamı hayata geçirmeyi öğrenirler. Öğrenciler etkinlik sürecinde çeşitli sosyal roller üstlenerek özgüven, ekip çalışması, analitik düşünme ve liderlik yeteneklerini geliştirirken aynı zamanda yaşama da hazırlanırlar.

 


TAC 2021-2022 Kulüp listesi için lütfen tıklayınız

 

Kulüpler ile ilgili fotoğrafları görüntülemek için lütfen tıklayınız