Kariyer Günü

 

Rehberlik Servisinin Mezunlar Derneği ile iş birliği içinde yürüttüğü; öğrencilerimize meslek seçimi, kariyer gelişim basamakları ve iş yaşamı hakkında bilgi edindirmeyi amaçlayan Geleneksel Kariyer Günü Etkinliği başarıyla gerçekleştirildi. Her yıl olduğu gibi bu yıl da iş hayatında söz sahibi ve başarılı 23 mezunumuzun konuk olduğu etkinlikte konuklar çalışma alanları hakkında mesleki bilgiler vermelerinin yanı sıra kişisel kariyer serüvenlerini de paylaşarak öğrencilerimize meslek seçimi konusunda ilham verdiler. Öğrencilerimizin yararlı bulduğu, özellikle kendileri için uygun alanları keşfetmelerini sağlayan farklı deneyimlerle buluşturan Kariyer Günü’nde her öğrenci, daha önce rehberlik dersinde seçmiş olduğu 4 farklı meslek sunumuna katıldı.

 

Konuklar, öğretmen ve öğrencilerimizin buluştuğu açılış kokteyli ile başlayan etkinlik, açılış töreni ve sonrasında sunumlarla devam etmiştir. 

 

Bu yılki Kariyer Günü’nde yer verilen alanlar şu şekildedir: 

Gazetecilik, Uluslararası İlişkiler-Büyükelçilik, Kardiyoloji, Beyin ve Sinir Cerrahisi, Üroloji, Çocuk Onkolojisi, Eczacılık, İşletme-Yönetim, İşletme-lojistik, Liman İşletmeciliği, Hukuk,

Bankacılık, İnşaat Mühendisliği, Yazılım-Bilgisayar Mühendisliği, Uçak Mühendisliği, Mimarlık, Moleküler Biyoloji ve Genetik, Psikoloji, Etkinlik Organizatörlüğü, Dijital Medya, Restoran İşletmeciliği ve İnsan Kaynakları.